Újra kezdenek divatba jönni a különböző fogékszerek

Napjainkban már számtalan módon kifejezhetjük szépségünket. Gondolhatunk itt a hajfestésre, a műszempillára, a műkörömre, a tetoválásra, vagy éppen a fogékszerekre. Vagyis valójában újra szóba jöhetnek azok a fogékszerek, melyek már a 90’-es évek végén és a 2000-res évek legelején igazán divatosak voltak.

De úgy tartja a mondás, hogy „nem minden arany, ami fénylik”, és ez ebben az esetben is igaz lehet. Bár valóban jól néznek ki a csillogó fogékszerek, az igazsághoz hozzátartozik az, hogy viselésüknek nem csak előnye, hanem hátránya is lehet.

Mit kell tudni a fogékszerekről?

A fogékszerek között megtalálhatjuk az egyre divatosabb fogászati drágaköveket is, melyek felrakásához egy speciális ragasztóanyagot használnak a szakemberek. Ez a ragasztóanyag a fogszabályzó készülékek felrakásához használt ragasztóhoz hasonlít.

Ez ebben az esetben azért egy előnyös megoldás, mert ennek köszönhetően az ékszer felrakásához nincs szükség fúrásra, csiszolásra. Ettől függetlenül fontos beszélni arról is, hogy bár a kövek valóban eltávolíthatók, a felrakás során alkalmazott speciális ragasztó már kis mértékben is megváltoztathatja a fog felületének textúráját, ez pedig azt eredményezheti, hogy durva, és éles lesz az adott területen a fogzománc.

A fogékszer felhelyezése előtt néhány fontos dolgot mindenképpen szem előtt kell tartani. Például, meg kell győződni arról, hogy a fogak tiszták, épek, repedésektől, fogpótlástól és szuvasodástól mentesek. A megfelelő tisztaság miatt mindenképpen érdemes előzetesen a fogmosás mellett fogselymet is használni.

Az ékszer felhelyezése előtt érdemes enni, hiszen a procedúrát követő 2-3 órában nem szabad majd enni, rágni. Magát az eljárás tekintve a fogékszer felhelyezése nem tart túlságosan sokáig. Arra azonban számítani lehet, hogy 2-3 hétig kényelmetlen lesz az ékszer hordása, de ennyi idő után teljesen hozzá fogunk szokni az érzéshez.

Tartósság tekintetében elmondható, hogy a mai fogékszerek közül a kristályok körülbelül 6 hónaptól egy évig használhatóak, de az arany ékszerek akár ennél tovább is bírhatják.

Milyen hátránya lehet a fogékszer viselésének?

A fogékszer felhelyezése egy fájdalom-mentes beavatkozás, ám az esztétikus megjelenés ellenére érdemes fontolóra venni azt, hogy mégis hányszor alkalmazzuk ezt a beavatkozást, ugyanis az ékszer gyakori cserélgetése hosszú távon már károsíthatja a fogunkon megtalálható fogzománcot.

Fontos arra is odafigyelni, hogy olyan ékszert válasszunk, mely túlságosan nem fog elállni a fogunk felszínétől, ugyanis ezeknek viselése kényelmetlen lehet, emellett gondolni kell arra is, hogy fennmaradhat rajtuk az ételmaradék, ami a nem megfelelő fogmosás mellett akár fogszuvasodáshoz és a fogzománc meggyengüléséhez is vezethet.

Fontos beszélni arról is, hogy a fogékszer környékén valamivel nehezebb lesz alaposan megtisztítani a fogat, ez pedig plakk-és baktériumfelhalmozódáshoz vezethet. Ez sajnos nem csak a fogszuvasodás hanem az ínygyulladás kockázatát is növeli.

Megosztás

Az alábbiakba is olvass bele

Így vess véget a kínzó hátfájásnak

2025. február 22.|

Sajnos a hátfájás egyre több ember életét nehezíti meg, hátterében pedig rengeteg dolog állhat. Fájhat a hátunk az ülő munka miatt, azért, mert rossz a testtartásunk, és azért is, mert nem megfelelő matracra fekszünk le

Újra kezdenek divatba jönni a különböző fogékszerek

2025. február 14.|

Napjainkban már számtalan módon kifejezhetjük szépségünket. Gondolhatunk itt a hajfestésre, a műszempillára, a műkörömre, a tetoválásra, vagy éppen a fogékszerekre. Vagyis valójában újra szóba jöhetnek azok a fogékszerek, melyek már a 90’-es évek végén és

A nők kötnek gyakrabban utasbiztosítást, de miért?

2024. december 14.|

Az elmúlt években egyre többen indultak útnak külföldre, nemcsak nyáron, de télen is. Az enpenzem.hu nyáron arról számolt be, hogy a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) szerint az utazók harmada inkább kockáztat, és nem